Animer Animation Studio

Animer Hjemmeside

Animer Animation Studio  er et produksjonsselskap som er lokalisert i Oslo. Vi har høyt utdannet fagfolk innen manus/tekstforfatting, illustrasjon og animasjon. 

Teamet består av ca. 20 personer og vi har siden 2016 levert ca. 400 håndtegnede animasjonsfilmer.

Noen av våre prosjekter

Vi kan lage enkle og avanserte animasjons-videoer for markedsføring, opplæring, branding og forklaring.

Våre kunder

0 +
Filmer produsert

5 / 5

0 +
Kunder

Konseptmøte

Vår prosjektleder innkaller dere til et møte med en av våre illustratører og en av manusforfatterne. Din kundekontakt vil også delta i møtet. Her vurderer vi sammen innhold og lengde for filmen(e), og sørger for optimal utforming av tegnestil og at budskapet kommer fram på best mulig måte.
 
Prisen er satt til kr 5500.

 

Forprosjekt

I forprosjektet vil en prosjektleder kalle dere inn til et møte med en manusforfatter og en illustratør. Din kundekontakt vil også delta i møtet. Sammen vil dere finne fram til en tegnestil og en definisjon av innholdet i filmen(e).
 
Vi har lang erfaring på dette området og vil kunne hjelpe dere til å strukturere det budskapet dere ønsker å nå ut med! 
 
Dere vil motta to ulike forslag på illustrasjoner på de to første scenene i filmen, basert på et tilsvarende langt manus-utkast. 
 
Dersom forprosjektet resulterer i produksjon, vil kostnaden på kr 15 000 bli trukket fra totalsummen. 
 
 
 

Vår leveranseprosess

Med erfaring fra over 300 tidligere prosjekter har vi utarbeidet en tydelig og effektiv leveranseprosess.

Se vår daglige leder presentere prosessen i videoen under.

Hvorfor velge oss?

Prosjektleder og team

Du forholder deg kun til en én prosjektleder gjennom hele prosessen slik at kommunikasjonen blir enkel og at det unngås misforståelser.

I motsetning til andre aktører i bransjen hvor en person gjør hele jobben.

Alle våre animasjonsfilmer er in-house produksjoner

I vår bransje er det vanlig at produksjonene blir outsourcet til lavkostnadsland. Det kan føre til lengre leveransetid og lavere kvalitet. 

Derfor lager vi alle filmene her på kontoret i Oslo, og på denne måten har vi større kontroll over leveransetid og kvalitet.

Fast leveringstid

Alle våre prosjekter følger faste tidsrammer.

Vår faste interne produksjonstid på filmer opp til 2,5 minutter er 4 uker. I tillegg kommer den tiden kunden bruker på korrekturer.

Ledelse

Dag Lein

Daglig leder/ Partner

 

dag@animer.no

905 06 040

LinkedIn

Nikoline Bangen

Produksjonssjef

 

nikoline@animer.no

988 26 585

LinkedIn

Claes Reitan

Salgsleder/ Partner

 

claes@animer.no

450 94 546

LinkedIn

Salg

Web

Patrick Flourelius

Kundekonsulent

 

patrick@animer.no

458 35 656 

LinkedIn

Celine Solbakken

Kundekonsulent

 

celine@animer.no

413 47 431

LinkedIn

Karoline Paasche

Produksjonsassistent og SoMe-ansvarlig.

karoline@animer.no

930 55 950

LinkedIn

Nicolai Voss

Web-Redaktør

nicolai@animer.no

907 18 023

LinkedIn

Produksjon

Susanne Lyle

Animatør og Illustratør

susanne_lyle@hotmail.com

Nils Høiås

Animatør og Illustratør

nilso96@gmail.com

Linn Engan Hallås

Animatør og Illustratør

linn@animer.no

Linda Heggen

illustratør

linda@animer.no

Hanne Nord

Tekstforfatter

hmnord3@gmail.com

Linda Baumann

Tekstforfatter

linda.baumann@tekstfrik.no

Mina Stenbråten

Tekstforfatter

mina@animer.no

 

Emilie Johannesen

Tekstforfatter

emilie@animer.no

Torjus Singstad

Tekstforfatter

torjushs@gmail.com

 

Per Trystad

Animatør og Whiteboard

per.trystad@gmail.com

 

Kontakt oss

KontakOss
Hvilket selskap jobber du for?
Exit mobile version